За оцінками польської прикордонної служби, на території Білорусі перебувають близько 10 тисяч мігрантів, які прагнуть потрапити до Євросоюзу.

 

Такі дані оприлюднила у вівторок 30 листопада на брифінгу у Варшаві офіційний представник відомства. Згідно з поданою спікером інформацією, стихійних таборів мігрантів на білоруській стороні біля прикордонних переходів більше немає. Проте білоруські спецслужби регулярно привозять мігрантів на фурах до кордону, повідомляє DW


За даними польської сторони, з початку тижня польськими прикордонниками зареєстровано понад сотня спроб незаконного перетину кордону з боку Білорусі. Як повідомляється, рано-вранці 30 листопада неподалік населеного пункту Шудзялово велика група "агресивних іноземців" кидала в польських прикордонників каміння, металеві прути та петарди. Ще один схожий інцидент стався на околицях села Мельник.


Як заявив агентству РІА Новости білоруський правитель Олександр Лукашенко, у телефонній розмові з в.о. канцлера Німеччини Ангелою Меркель (Angela Merkel) він сказав, що хоче вирішити "проблему" до кінця нинішнього року, а також має намір звернутися до людей, які прибули з близькосхідних країн, з проханням про повернення на батьківщину, оскільки "ніякого гуманітарного коридору не буде".

Раніше він закликав Німеччину прийняти кілька тисяч мігрантів і стверджував, що німецька сторона виявила готовність зробити це. Подібні твердження у Берліні неодноразово спростовували.


Вивізний авіарейс для мігрантів скасовано

Тим часом, запланований на 30 листопада рейс для вивезення іракців з Білорусі іракська авіакомпанія Iraqi Airways в останній момент скасувала. Мінський аеропорт повідомив про це у каналі Telegram. Про те, чому політ не відбувся, у повідомленні не йшлося. Минулими вихідними на батьківщину було евакуйовано сотні мігрантів, які застрягли в Білорусі біля зовнішніх кордонів ЄС.

У пункті тимчасового розміщення мігрантів у логістичній залі у Брузгах поблизу кордону з Польщею все ще перебувають сотні людей. Багатьом потрібна медична допомога. За даними білоруського державного агентства БелТА, наразі там відкрито невеликий стаціонарний пункт медичної допомоги, який працює цілодобово.

 

Брюссель звинувачує у ситуації з мігрантами Лукашенка

Протягом кількох тижнів тисячі мігрантів намагаються перетнути кордон Білорусі та потрапити до ЄС. Брюссель звинувачує білоруського правителя Лукашенка у навмисному перенаправленні потоків мігрантів із кризових регіонів до Мінська, щоб потім контрабандою ввозити їх до ЄС з метою дестабілізації ситуації на Заході. Щоб зупинити мігрантів, країни ЄС, які сусідять з Білоруссю, звели на своїх східних кордонах огородження з колючого дроту.