Центр контролю та профілактики захворювань США виявив першого хворого на новий штам коронавірусу "Омікрон".

 

Про це повідомила агенція Reuters з посиланням на пресбрифінг радника президента США з питань громадського здоров'я Ентоні Фаучі.

 

Випадок зараження новим штамом "Омікрон" виявили в пацієнта, який повернувся 22 листопада з Південно-Африканської Республіки до США. Позитивний результат тесту на коронавірус отримали 30 листопада.

Фаучі додав, що особа отримала дві дози вакцини, але не мала третього (бустерного) щеплення проти COVID-19.

Пацієнт наразі перебуває в самоізоляції, а всі люди, які близько контактували з нею, отримали негативний результат аналізів на коронавірус.

 

Центри з контролю та профілактики захворювань Міністерства охорони здоров'я США посилили рекомендації щодо щеплень-підсилювачів вакцин проти COVID-19 і тепер наголошують, що усім особам старшим за 18 років варто отримати щеплення-підсилювач. Відповідну заяву розміщено на сайті відомства.

Сайт відзначає, що тим, хто повністю щеплений вакцинами Pfizer, Moderna, щеплення-посилювач варто отримати щонайменше за 6 місяців після завершення первинної вакцинації, а привитим однодозвою вакциною Johnson & Johnson - щонайменше за 2 місяці після первинної вакцинації.

У повідомленні також відзначається, що ті, хто не отримав щеплення-підсилювач, але пройшов повний курс щеплень, надалі вважаються повністю щепленими.

"Дослідження показують, що після повної вакцинації проти COVID-19, захист від вірусу та здатність запобігати інфекуванню варіантами можуть з часом зменшуватись", - відзначає відомство.