Найпривабливішими країнами для роботи серед українців є Німеччина та Польща. Натомість популярність Росії поступово падає.

 

Про це йдеться у дослідженні Info Sapiens, яке здійснили на замовлення представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Так, у Німеччину хочуть поїхати 37% українців, до Польщі - 31%, Чехії - 20%, Італії - 16%, Канади - 11%, Великої Британії - 10%, США - 9%, Іспанії - 7%, а до Ізраїлю та Росії - по 6%.

«Привабливість РФ для трудової міграції з кожним роком знижується», - розповіла представниця Міжнародної організації з міграції Ірина Мидловець, цитує «УНІАН».

Проте рейтинг найпривабливіших країн сильно відрізняється за статтю. Так, серед чоловіків найпопулярнішими є Велика Британія та Канада, а серед жінок - Італія та Іспанія.

18% українців висловили готовність працювати за кордоном без офіційного працевлаштування (у 2019 році таких було 11%). 

А 8% готові працювати у замкнених приміщеннях без змоги вільно залишити робоче місце. Два роки тому цей показник становив 5%. Крім того, з 0% до 4% зросла готовність виконувати незаконну роботу.

 

Дослідження провели у вересні-жовтні 2021 року. Фінансову підтримку надавало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Дослідження відбувалося через національне репрезентативне опитування методом особистого інтерв'ю. 

У ньому взяли участь 5 228 респондентів. Вибірка репрезентативна для населення, старшого за 14 років, у всіх регіонах України та місті Києві, окрім окупованих територій.