Рік тому в Європейському Союзі почалася вакцинація проти COVID-19. 27 грудня перші препарати консорціуму BioNTech і Pfizer були доставлені в країни ЄС. Цього дня вакцинувалися перші особи, нагадує Польське радіо.


ЄС закінчує цей рік схваленими вакцинами від п'яти компаній. Крім BioNTech і Pfizer, доступні препарати Moderna, AstraZenekа, а також Johnson and Johnson. Вакцина Novavax була дозволена минулого тижня, а постачання до ЄС, як очікується, почнеться на початку наступного року.

Спочатку були труднощі з препаратами в Європейському Союзі. Не всі компанії виконали свої зобов'язання у постачанні через виробничі обмеження. У середині року вакцинація прискорилася. У липні 70 відсотків дорослих європейців отримали принаймні одну дозу. Сьогодні 78 відсотків дорослих в ЄС повністю вакциновані.

Голова Єврокомісії закликала приймати препарати проти COVID-19 через зростання кількості інфекцій і швидке поширення нової мутації, «омікрон». «Вакцинація - найкращий захист. Зараз у нас в ЄС достатньо препаратів, щоб повністю вакцинуватися та отримати бустерні дози», - додала Урсула фон дер Ляєн.