Газопровід "Північний потік-2"не є суто економічним проєктом, а відіграє геостратегічну роль, що підтвердили події останніх років, заявила в інтерв'ю агентству dpa у вівторок, 28 грудня, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Annalena (Baerbock), повідомляє DW.


За її словами, енергетику не можна використовувати як зброю, оскільки це спричинить значні наслідки.

Своєю чергою перший заступник голови блоку Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) у Бундестазі Александер Добріндт (Alexander Dobrindt) в інтерв'ю dpa висловився за те, щоби газогін був введений в експлуатацію після усунення всіх юридичних перепон. "Постійно ставити "Північний потік-2" під сумнів - докорінно неправильний шлях. Якщо оператор трубопроводу зможе вирішити проблеми, а Федеральне агентство з мереж дасть зелене світло, труба має бути введена в експлуатацію", - сказав він.

Водночас Добріндт вважає, що Німеччині слід послабити залежність від газу з РФ. Саме цей крок, а не сумніви щодо необхідності "Північного потоку-2", стане "правильною відповіддю на постійні російські провокації", наголосив він. Можливими альтернативами газу з Росії Добріндт назвав скраплений газ із США, а також вітропарки у морях.

Нагадаємо, що в середині листопада німецьке Федеральне агентство з мереж (BNetzA) призупинило необхідну процедуру сертифікації "Північного потоку-2" до моменту створення дочірньої компанії Nord Stream 2 AG у Німеччині та передачі їй основних активів і кадрових ресурсів. За оцінками німецького регулятора, процес сертифікації ймовірно затягнеться до другої половини 2022 року.