Голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич звернулася до спікера парламенту з вимогою ввести систему особистого голосування і закликала голів комітетів і фракцій до незаполітизованої дискусії навколо законопроектів про вищу освіту, пише прес-служба "Фронту Змін".


 

Лілія Гриневич зазначила, що у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти про вищу освіту, які пропонують різні шляхи розвитку вищої школи. Проте альтернативні провладному законопроекти не мають шансів, доки не введено систему особистого голосування депутатів.


«Те, що в парламенті немає обов’язкового особистого голосування, закриває шлях альтернативним законопроектам про вищу освіту. Адже усім відомо, яка практика голосування за провладні проекти панує у Верховній Раді», - підкреслила Лілія Гриневич.


«Нам потрібна фахова незаполітизована дискусія щодо закону про вищу освіту, результати якої будуть враховані при особистому голосуванні народних депутатів», - наголосила вона.


Голова комітету з питань освіти і науки зазначила, що 27 лютого відбудуться комітетські слухання, на яких проекти законів про вищу освіту обговорюватимуть представники органів влади, академічної спільноти, роботодавців, студентів та громадських організацій. «У нас є менше місяця, щоб детально пропрацювати наявні проекти і зрештою прийняти ефективне рішення».


«Це вкрай важливе питання не тільки тому, що у нас сьогодні 2 млн. 170 тис. студентів. Від того, яку модель розвитку вищої освіти ми оберемо, залежить майбутнє країни та її економіки», - зазначила Лілія Гриневич.


Як повідомляв, напередодні три опозиційні фракції внесли в парламент проект закону "Про вищу освіту", який покликаний наблизити українську вищу школу до кращих європейських зразків, зокрема, шляхом введення системи державних субсидій та надання реальної автономії ВНЗ. Про це повідомила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти, народний депутат від фракції "Батьківщина" Лілія Гриневич під час засідання круглого столу.
INTV