Кожна п'ята онкохвора дитина в Україні заражається інфекціями гепатита Б, Ц и Ж та цитомегаловірусними інфекціями через переливання донорської крові. Аби викоринити це явище в лікарнях в НДСЛ "Охматдит" розпочали радикальний експеремент "Безпечна кров для важкохворих дітей". Про це у всесвітній День онкохворих дітей повідомила голова опікунської ради при "Охматдиті" Оксана Романюк.

Мета акции - вперше в Україні забезпечити маленьких пациєнтів безпечною донорскою кров'ю. Для цього будут закуплені важливі реагенти для перевірки крові методом ПЛР. Метод дозволяє виявити небезпеку на ранніх стадіях, а ці інфекції ускладнюють лікування важкохворих, а особливо онкохворих дітей.

Як повідомив гендиректор "Охматдиту" Гладуш, зараз в лікарні знаходяться 80 онкохворих дітей. Загалом в Україні їх 1500. Якщо їхній експеремент методу ПЛР виявится вдалим, то це буде великим кроком у лікуванні дітей.

Ініціатори планують зібрати 790 тыс. грн щоб перевірити за кошти благодійників 13 тис. донорів крові для важкохворих дітей. Цього достатньо, аби впродовж року важкохворі діти мали 100% безпечну донорську кров.