Температура поверхні океану досягла найвищого рівня за останні 150 років. Таких високих температур не було протягом півтора століття.Про це свідчать дані дослідження наукового центру NEFSC, - повідомляє  ZIK.

Температура поверхні моря в морській екосистемі Північно-східного шельфу (простягається від затоки Мен до мису Хаттерас, Північна Кароліна) в 2012 році досягла рекордно високого рівня в 14 градусів за Цельсієм, що перевищує попередній температурний рекорд 1951 року.

В останні три десятиліття середня температура поверхні океану зазвичай була нижчою 12,4 градусів Цельсія.Температура поверхні моря вимірюється за допомогою сучасних супутникових технологій дистанційного зондування, довгострокових замірів з кораблів і аналізується на основі історичних даних, починаючи з 1854 року.

Підвищення температури в 2012 році було найвищим стрибком температури за весь час спостережень. Теплий шар океану був рекордно великим, а холодний навпаки, що призвело до змін у циклі розвитку планктону, який розмножився більше, ніж зазвичай, що спостерігається навесні 2013 року.

Зміна температури також вплинула на розподіл риб і молюсків на Північно-східному шельфі. Потепління в довгостроковій перспективі особливо вплинуло на 7 видів риб, які змінили місця проживання.

Чотири південних види (чорний морський окунь, камбала,довгоперий кальмар і масляна риба) перемістилися на північний схід. Те ж саме зробив і американський омар, але більш повільними темпами. Cвоєю чергою атлантична тріска і пікша рухалися у зворотному напрямку.

Дослідження, яке проводилося в 2009 році, показало, що половина всіх ресурсних морських видів північно-західній частині Атлантичного океану (багато з них комерційно цінні) змістилися за останні чотири десятиліття на захід.На прикладі окремо взятого регіону добре видно, як змінюється світовий океан.

Під впливом змін клімату змінюються біологічні ритми багатьох видів: від планктону, до великих видів, які нерестяться в строго певний час року, яке визначають по температурі океану. Потепління збиває риб і молюсків з пантелику, крім того, високий вміст хлорофілу у воді сильно змінює умови проживання в приповерхневих водах і має великий вплив на всю екосистему, інформує видання «День».