Океан нагрівся найдужче за останні 150 років
Температура поверхні океану досягла найвищого рівня за останні 150 років. Таких високих температур не було протягом півтора століття.Про це свідчать дані дослідження наукового центру NEFSC, - повідомляє ZIK.
Температура поверхні моря в морській екосистемі Північно-східного шельфу (простягається від затоки Мен до мису Хаттерас, Північна Кароліна) в 2012 році досягла рекордно високого рівня в 14 градусів за Цельсієм, що перевищує попередній температурний рекорд 1951 року.
В останні три десятиліття середня температура поверхні океану зазвичай була нижчою 12,4 градусів Цельсія.Температура поверхні моря вимірюється за допомогою сучасних супутникових технологій дистанційного зондування, довгострокових замірів з кораблів і аналізується на основі історичних даних, починаючи з 1854 року.
Підвищення температури в 2012 році було найвищим стрибком температури за весь час спостережень. Теплий шар океану був рекордно великим, а холодний навпаки, що призвело до змін у циклі розвитку планктону, який розмножився більше, ніж зазвичай, що спостерігається навесні 2013 року.
Зміна температури також вплинула на розподіл риб і молюсків на Північно-східному шельфі. Потепління в довгостроковій перспективі особливо вплинуло на 7 видів риб, які змінили місця проживання.
Чотири південних види (чорний морський окунь, камбала,довгоперий кальмар і масляна риба) перемістилися на північний схід. Те ж саме зробив і американський омар, але більш повільними темпами. Cвоєю чергою атлантична тріска і пікша рухалися у зворотному напрямку.
Дослідження, яке проводилося в 2009 році, показало, що половина всіх ресурсних морських видів північно-західній частині Атлантичного океану (багато з них комерційно цінні) змістилися за останні чотири десятиліття на захід.На прикладі окремо взятого регіону добре видно, як змінюється світовий океан.
Під впливом змін клімату змінюються біологічні ритми багатьох видів: від планктону, до великих видів, які нерестяться в строго певний час року, яке визначають по температурі океану. Потепління збиває риб і молюсків з пантелику, крім того, високий вміст хлорофілу у воді сильно змінює умови проживання в приповерхневих водах і має великий вплив на всю екосистему, інформує видання «День».
