Палкі дискусії, завзяті суперечки і літри кави. У такій атмосфері 4-5 травня в Берліні зустрілося журі конкурсу The Bobs - відомі блогери, журналісти, спеціалісти з соціальних медіа, письменники з п'ятнадцятьох країн світу. Вони обрали переможців у шести головних номінаціях конкурсу інтернет-активізму, який організовує Deutsche Welle. Переможців у мовних номінаціях визначали користувачі, голосуючи онлайн.


Найкращий блог
У головній номінації переміг китайський блогер, письменник і колумніст Лі Ченгпенг, одна з чільних фігур молодіжної протестної культури Китаю. 


Найкраща кампанія соціального активізму
У напруженому фіналі український рух "Чесно" поступився марокканській ініціативі 475, яка захищає права жінок, що зазнали зґвалтування. За цим законом у Марокко ґвалтівник може уникнути покарання, одружившись із жертвою. Історія 16-річної Аміни, яка вчинила самогубство, коли її силоміць видали заміж за ґвалтівника, - головна тема фільму "475" та соціальних кампаній у соцмережах Facebook та Flickr.


Найкраща інновація
Проект Freeweibo
За крок від перемоги були українці з проектом"Владометр". Проте з перевагою в один голос виграв китайський мікроблог-сервісFreeWeibo.com .
Обійти цензуру і знайти в Інтернеті те, що заборонив китайський уряд - ціль цього проекту. 


Приз від "Репортерів без кордонів"
Цією нагородою The Bobs та організація "Репортери без кордонів" відзначають проекти, автори яких майстерно борються за свободу слова. Приз дістався активістці з західноафриканської країни Того. Фабі Кусассі розповідає у своєму блозі про випадки насильства над журналістами з боку поліції в маленькій країні, де панує авторитарний режим. 


Приз від Global Media Forum
Виклики світової економіки - тема цьогорічної медіаконференції Deutsche Welle Global Media Forum , яка відбудеться 17-19 червня в Бонні. На конкурсі The Bobs окрема номінація присвячена темі форуму. Перемогу присудили соціальному проекту "Інфоледі" з Бангладеш. "Інфоледі" - це спеціально навчені молоді жінки з нетбуками та смартфонами, які їздять на велосипедах до відрізаних від інтернету сіл. Вони допомагають селянам знайти необхідну інформацію про медичне обслуговування, побутові ситуації тощо. 


Найкреативніший і найоригінальніший
Які сліди ми залишаємо в інтернеті? Яку інформацію про себе не варто публікувати? На ці питання відповідає проект "Me and My Shadow" . На сайті користувачі в ігровій формі вивчають "правила гри" в інтернеті та отримують практичні поради, наприклад щодо налаштувань своїх браузерів. Проект створило міжнародне об'єднання Tactical Technology Collective, яке провадить тренінги для правозахисників із усього світу про поведінку з новітніми інтернет-технологіями.


Найкращий блог українською
Переможців національних номінацій обирали інтернет-користувачі. Найкращою блогеркою в Україні стала Олена Білозерська. Вона веде свій ЖЖ-журнал вже майже 5 років. Мета – "мати власний, незалежний від цензури і втручання редакторів інтернет-ресурс, у якому можна вільно висловлювати власну точку зору і писати на будь-які цікаві мені й читачам теми". Найкращий мікроблог українською
У цій номінації перемогла Ольга "Білочка" Супрун, яка три роки веде Твіттер-блог,оповідаючи про „життя дівчини-архітектора, переживання, думки, захоплення, спостереження”. Її читають понад три тисячі людей. "Bobs – унікальний майданчик, який показує, що молоді користувачі в усьому світі мають багато спільного”, - коментує конкурс шеф-редакторка DW Уте Шефер.
Окрім журі, визначати переможців конкурсу можуть інтернет-користувачі. Повний перелік переможців дивіться на сайті http://thebobs.com/ukrainian/.