Протягом минулого тижня в Україні відбулося суттєве пом’якшення метеорологічних та агрометеорологічних умов, - повідомляє прес-служба ДСНС.

«У більшості областей пройшли дощі. Найбільше їх кількість спостерігалася на Прикарпатті, а також у Вінницькій, Житомирській, Київській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Харківській, Запорізькій і подекуди у Донецькій областях. Це були дощі зливового характеру з кількістю опадів, місцями близькою до місячної норми. Водночас, найменше дощів випало на території тих регіонів, де вони найбільше потрібні, – на Луганщині, Херсонщині, у степовій частині Криму, на території Волинської, Львівської, Рівненської і Тернопільської областей», – повідомив під час брифінгу директор Гідрометеорологічного центру.

Микола Іванович підкреслив, що завдяки дощовій погоді, відбулися позитивні зміни показників рівня пожежної небезпеки – до 1-го та 2-го класів – на більшій території України. Дуже високим (у межах 5-го класу) він залишається у деяких районах областей, де випало менше опадів.

Порівняно із попереднім періодом, суттєво покращилась агрометеорологічна ситуація. Створилися умови, сприятливі для сходження ярих зернових культур. І при збереженні такої ситуації до кінця місяця можна буде очікувати їх нормальний врожай у цьому році.

Погода протягом поточного тижня буде близькою за характером до попереднього періоду. На всій території України 20-25 травня пройдуть дощі у супроводі локального випадіння граду та посилення вітру. Проте надзвичайно активних явищ не передбачається.

Показники стовпчиків термометрів сягатимуть +25…+30 °С, але протягом 22-25 травня, за рахунок збільшення хмарності та кількості опадів, температурний режим нормалізується і становитиме +20…+25 °С до кінця тижня на всій території країни.

Продовжується розвиток весняного водопілля лише на р. Десна. Рівень води тут щодоби зростає на 1-3 см, і зростатиме ще протягом 10-12 діб. Очікується перевищення поточних показників на 12-15 см, що є нормою для цієї річки на даний період.

В інших регіонах, навіть на Поліссі, ситуація поступово поліпшується, і протягом найближчих 4-5 днів рівні води опустяться нижче небезпечних відміток.

Найскладнішим залишається стан із підтопленням населених пунктів водами річок Дніпро, Сож та Десна на Чернігівщині у Ріпкинському і Чернігівському районах. На верхніх ділянках Десни шари води суттєво знизилися, проте нижче її кількість продовжує зростати.

«Небезпечних ситуацій при формуванні максимальних показників водопілля на Десні у гирловій частині чекати не доводиться. Десна не матиме суттєвого впливу на рівень води поряд із Києвом», – наголосив Микола Кульбіда.