Сенат США схвалив поправки до міграційного законодавства, згідно з яким іноземці будуть зобов'язані здавати відбитки пальців не тільки на в'їзді, але і на виїзді з країни, пише DT.UA.

Протягом двох років ця поправка почне діяти у 10 найбільш завантажених аеропортах США, зокрема, в Атланті, Чикаго, Далласі, Х'юстоні, Лос-Анджелесі, Майамі, Нью-Йорку, Сан-Франциско і Вашингтоні.

Ще через 6 років процедура зняття відбитків пальців іноземців, що залишають країну, стане обов'язковою у 30 найбільших аеропортах Америки.

Прихильники нововведення вважають, що воно дозволить ефективніше виявляти порушників міграційного режиму - наприклад, туристів із простроченими візами.

"Якщо ми є незалежною нацією, ми повинні контролювати наші кордони. Те ж саме роблять й інші країни", - заявив сенатор Чак Гресслі.

Окрім того, на його думку, ця міра дозволить ефективніше виявляти злочинців і тих, хто підозрюється у причетності до тероризму.

Зазначимо, що Україна з 2005 року в односторонньому порядку скасувала візи для громадян як Сполучених Штатів, так і Європейського Союзу.