Влада України протягом минулого року не виявила тенденцій ні до поліпшення, ні до погіршення стану дотримання і захисту релігійних свобод. Про це йдеться в розділі про Україну в оприлюдненій доповіді Державного департаменту США про стан релігійних свобод у світі за 2012 рік, повідомляє Радіо "Свобода".

Даних про зловживання в цій галузі з боку держави немає.

За даними звіту, іноді в суперечки між релігійними організаціями втручалися місцеві посадовці. Також залишаються проблеми реституції власності релігійних організацій, хоча влада продовжувала полегшувати повернення частини такого майна.

Також були повідомлення про побутові зловживання чи дискримінацію на ґрунті релігійної належності, обрядів, зокрема, випадки антисемітизму чи антимусульманської дискримінації, як і таких дій стосовно деяких християнських деномінацій.

У США також звертають увагу на вандальські дії щодо майна релігійних організацій.

Загалом у світі, мовиться у звіті, за той рік спостерігалися негативні тенденції у галузі релігійної свободи, зокрема, обмеження з боку авторитарних урядів.
 
Серед країн, де уряди особливо обмежували чи порушували релігійні свободи, Держдепартамент назвав Китай, Північну Корею, В’єтнам, М’янму, Саудівську Аравію і Сирію. Крім того.

У доповіді звернена увага на обмеження, які діють щодо релігійних меншин у Росії, чи на утиски на релігійному ґрунті з боку держави в Узбекистані, Туркменистані, Таджикистані чи Азербайджані, а також у низці інших країн.

Як заявив, представляючи звіт, державний секретар США Джон Керрі, Сполучені Штати зацікавлені підтримувати права всіх людей, бо держави, які дотримують права людини, більш мирні й заможні, вони є кращими сусідами, надійнішими союзниками і кращими економічними партнерами.

Як повідомлялось, США стурбовані посиленням антиісламських настроїв у світі.

Нагадаємо, 7 грудня 2012 року Янукович доручив Кабміну невідкладно підготувати законопроект про внесення змін до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

Як відомо, представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій закликали Януковича ветувати затверджені парламентом поправки до цього закону.