Вже більше двох місяців разом з оператором Олександром Царенком він знімає різних людей, які зачитують вірш або уривок з поеми. Невеликі відеосюжети потім транслює регіональна телекомпанія "Вікка", яка надає безкоштовно монтажну апаратуру та ефір.

"Ідея не нова. Колись подібний проект, присвячений 200-річчю Пушкіна, здійснило російське телебачення. Знаю, що подібні проекти у різних форматах з’являються і будуть з’являтись в Україні", - каже Сергій Проскурня, який фінансує проект з власної кишені.

У "Нашому Шевченку" вже знялись письменник Юрій Андрухович, співачки Сестри Тельнюк, Ірина Білик, співак Фома, актор Олег Примогенов, джазовий піаніст Сергій Крашенінніков, а також вчителі, студенти і школярі, пожежники і прикордонники, бізнесмени і фармацевти, художники і юристи, бармени і байкери.

Запланована участь співака Святослава Вакарчука, видавця Івана Малковича та ще інших знаменитостей, яких за місяць записуватимуть у Києві (наразі зйомки пройшли у Черкасах, Чигирині, в Холодному Яру).

 "Задум полягає в тому, щоби проект розгортався поступово – виростав з нашого театру імені Шевченка, з Черкащини, батьківщини Кобзаря, і охоплював Схід, Захід, Південь, Північ і Центр України. Ми будемо поступово розширювати географію проекту ще й за мовним принципом, залучаючи носіїв різних мов. Візьмуть участь й перекладачі поезій Шевченка мовами Світу", - каже режисер.

Між 9 березня 2013 і 9 березня 2014 – 365 днів. "І нас буде 365 – таких різних, але таких відкритих до Тараса Григоровича", - каже автор проекту.
Ось лише декілька сюжетів з цієї чудової серії:

Якщо ж ви бажаєте долучитись до проекту – e-mail: [email protected]

Якщо ж бажаєте підтримати проект фінансово – перераховуйте кошти на номер рахунку в ПриватБанку 5457 0931 6677 7401 Сергій Владиславович Проскурня – ініціатор і режисер проекту.