Громадський сектор Євромайдану оприлюднив перелік передумов для продовження переговорів між владою та опозицією.

Розпочинати переговори можна, коли будуть звільнені всі заручники та покарані винні у злочинах проти протестувальників силовики. Дотримання інтересів протестувальників мають забезпечити постійні консультації лідерів опозиції із представниками громадськості, присутньої на Майдані.

Про це передає прес-служба Громадського сектору Євромайдану.

Громадський сектор Євромайдану закликає 28 січня усі політичні сили Верховної Ради продемонструвати готовність до розв’язання конфлікту, забезпечивши виконання необхідних для цього передумов. Основною є звільнення заручників та покарання винних.

«Переговори можуть розпочатися, коли будуть звільнені від кримінальної та адміністративної відповідальності всі учасники протестів, повернені викрадені («зниклі безвісти»), скасовано відповідальність учасників протестів через визнання їхніх дій конституційними.

Першим кроком у покаранні винних у злочинах проти мирного населення є відставка керівництва «Беркуту» і відкриття щодо нього кримінального провадження», – сказано у повідомленні.

Активісти пропонують конкретні дії для створення таких передумов.

Верховна Рада України 28 січня 2014 року має проголосувати за законопроекти, зареєстровані у ВРУ:

4007-3 – Про визнання такими, що втратили чинність, деяких Законів України, прийнятих Верховною Радою України 16 січня 2014 року.

4019 – Про визнання конституційними дій осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів на всій території України у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цим Законом.

Президент України має звільнити керівника спецпідрозділу «Беркут» та доручити генеральному прокурору розпочати розслідування за фактом вчинених злочинів.

«Нас, як представників громадськості Майдану, що відстоює ненасильницькі методи боротьби та прагне до якнайшвидшого виходу з політичної кризи, непокоїть дотримання в переговорному процесі інтересів народу. Мирні громадяни, що стоять на майданах своїх міст, борються за зміну системи, а не прізвищ у політиці», – зазначають активісти Громадського сектору Євромайдану.

Щоб гарантувати дотримання інтересів громадськості, активісти ініціювали консультації, між представниками опозиції та громадськості: Ініціативна група «Першого грудня», АвтоМайдан, Громадський сектор Євромайдану, Євромайдан SOS, Правий сектор, Демократичний альянс, Студентська координаційна рада, Сила людей, Третя республіка. Якщо думка громадськості буде дотримана на переговорах, ці сили публічно підтримають позицію лідерів опозиції.

«Домовленості під час переговорів мають виконуватися покроково. Лише після виконання попереднього кроку можливий наступний. Це дасть гарантії того, що кожна зі сторін – влада та опозиція і народ – дотримуються домовленостей», – повідомляє громадський сектор Євромайдану.

gazetavv.com