Столичне керівництво затурбувалося приведенням у порядок притулків довгострокового перебування людей. Найближчим часом планується забезпечити повну диспетчеризацію або навігацію системи притулків та укриттів. Мова йде про те, що кожен мешканець міста повинен отримати або письмове повідомлення, або повідомлення на дверях квартири або будинку про найближче розташування пунктів притулку у разі, якщо буде якась відповідна необхідність у ньому.

Крім цього, протягом літніх місяців всі притулки та інші укриття Києва повинні бути приведені у порядок, пише Преса України.

«У Києві приблизно на 1,5 млн громадян є всі умови. Якщо говорити про систему, яка стосується підземного простору метрополітену, паркінгів тощо, то кияни стовідсотково помістяться», - заспокоює міський голова.

Згідно з попередніми оцінками, Київські притулки можуть прийняти 1,5 млн. осіб, це 50% офіційно зареєстрованих киян. В цілому у Києві 526 сховищ, з яких близько 300 перебувають у віданні міської влади, близько 100 - приватної форми власності та ще стільки ж - відомчі.

За наказом Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації у медичних установах перевіряють готовність бомбосховищ і у Дніпропетровській області. У лікарнях готують додаткові ліжка.Область живе у режимі підвищеної готовності.

Крім того, з 19 березня, всі лікарі області цілодобово знаходяться у «зоні дозвону», та в будь-який момент повинні будуть прибути у лікарню.