Державна міграційна служба України застерігає громадян в жодному разі не передавати стороннім особам свої паспорти України навіть при отриманні документа, що засвідчує громадянство іншої держави, пише Укрінформ.

«Ви вважаєтеся громадянами України, а по паспорту, який потрапив у чужі руки, можна взяти кредити, оформити нерухомість і т.д.», - повідомив на прес-конференції перший заступник голови Державної міграційної служби України Віктор Шейбут.

Держміграція просить громадян бути уважними та не піддаватися на заклики аферистів, адже в законі «Про громадянство України» передбачено, що людина вважається громадянином України до тих пір, поки особисто не напише заяву про вихід з громадянства і не вийде указ президента на кожну особу про втрату нею громадянства.

«До наказу всі громадяни, навіть ті, хто подав заяву про вихід з громадянства, вважаються громадянами України», - підкреслив Віктор Шейбут.

Водночас, хоч Україна і не визнає подвійного громадянства, жодних покарань власникам двох паспортів вітчизняним законодавством не передбачено. «У нас кримінальної відповідальності за подвійне громадянство не передбачено. Позбавити людину другого громадянства без її заяви також неможливо», - підсумував перший заступник голови Державної міграційної служби України.