На Чорнобильский АЕС розпочато процес переміщення Східної частини арки Нового безпечного конфайнменту (НБК) в зону очікування. За 31 березня Східна половина Арки переміщена приблизно на шість метрів на схід у бік об'єкта "Укриття". Про таке 31 березня "5-й канал" повідомили в прес-службі ДСП ЧАЕС.

Як повідомили з Чорнобиля, це переміщення арки НБУ – є лише першим етапом переміщення Східної частини Арки. А загалом весь шлях засунення Арки на існуючий об'єкт "Укриття" передбачає переміщення на 112,5 метрів.

"Загальна методологія споруди НБК передбачає три етапи переміщення. Після монтажу металевих конструкцій Західної частини Арки буде виконано другий етап переміщення, під час якого Східна частина Арки буде переміщена на 25 метрів у зворотному напрямку і зістикована із Західною половиною Арки. Третій етап переміщення всієї Арки буде виконано на 330 метрів в робоче положення", - розповіли 5-му в прес-службі ЧАЕС.

Також на ЧАЕС повідомили, що кожен з етапів переміщення є доволі складним з технічної точки зору і може бути виконаний протягом 72 вибраних годин стабільних погодних умов.