Сьогодні в КМДАта районних адміністраціях столиці –  близько 2500 – 3000управлінців. Про це під час круглого столу повідомив журналістам український політолог Сергій Гайдай.

За йогоданими, контролювати таку чисельність чиновників фактично неможливо, а самабюрократична вертикаль постійно перебуває в архаїчному, малокерованому  стані. 
«Ми дивились надосвід такого міста, як Нью-Йорк. Цей мегаполіс у 10 разів більший за Київ. Та команда, яка керує містом ізабезпечує його життєдіяльність, у мера Нью-Йорка Майкла Блумберга поміщаєтьсяв одному офісі. Це - 40 управлінців. А загальна чисельність - 100 чоловік.Києву також більше не треба», - зазначив політолог.

Ось і вся мерія Нью-Йорка.

Він також додав,що лабіринти коридорів з кабінетами в КМДА - це вчорашній день.

«Оперативнеуправління столицею повинно виглядати, як Центр управління польотами. Єдинакімната, куди сходиться вся інформація в режимі он-лайн по місту Києву. Тамповинен бути черговий по місту. Згадайте, рік тому в кінці березня прийшлазима. Не було чергового по місту, не давались команди, і життєдіяльність Києвабула паралізована. Невже, з трьох тисяч чиновників КМДА ніхто не змігзрозуміти, що на Київ насуваються снігопади? Чи важко було заздалегідьрозпитати про це у Миколи Кульбіди? Ось до чого призводить архаїчнеуправління», - підкреслив Сергій Гайдай.

Політолог  сказав, що після виборів перед новою владою столицібуде три головних завдання: організація нового Центру управління містом, - зКМДА можна зробити музей Майдану, - воно не пристосоване до праці; треба дійснорозпочати створювати місцеве самоврядування в Києві на основі громад. І, третє- створювати кістяк з правоохоронців для майбутньої муніципальної поліції.«Після Майдану,мені здається - все можливо. І, не треба розраховувати на політиків. Новомуміському голові потрібно розраховувати на свої сили та на допомогу найбільшактивних громадян», - зазначив Гайдай.

Він такожпідкреслив, що та модель влади та управління, яка дісталася столиці, – церадянський атавізм, який потрібно негайно міняти.          

Владислав Кордік, INTV