Приклад екс-головиКМДА Володимира Макеєнка,який прийшов і зупинив метро в Києві -це просто ганьба якої світ не бачив, яка не може бути реалізована більшеніколи.

Про це під час круглого столу у столиці заявив експерт Ради ЄвропиАнатолій Ткачук.


Він вважає, що екс-регіонал Макеєнко за ці свої протиправнідії повинен понести кримінальну відповідальність.


«Він ще потім бувгероєм, що його (метро – прим. ред..) включив. Спочатку створював проблему, апотім її вирішував. Думаю, що він ще «сяде» за це діло», - зазначив Ткачук.

Експерт РадиЄвропи також додав, що йому незрозуміло, чому досі Верховна рада не ухвалюєзакон про столицю, який поверне всі відібрані повноваження новообраномуміському голові. Адже, потрібно починати процес, щоб Київ отримав легітимногоголову, отримав легітимну Раду. Ці інституції повинні мати достатньоповноважень для того, щоб навести порядок в Києві, щоб був діалог між громадоюі владою.


«В Києвіпризначені вибори. Ну, буде обраний - Кличко. Представимо зараз. Якщо всезалишиться в межах нинішніх повноважень, то вийде, що всенародно обранийміський голова цих повноважень немає. Немає виконавчого органу. Адже, конфліктприсутній. Тоді включається ідея – об’єднаємо дві посади – призначеного йобраного. Я згадую ті часи, коли Омельченко був міським головою і одночасноголовою КМДА. Коли ми його запрошували в секретаріат Президента він казав: «А яобраний міський голова. Чого-то я маю до вас ходити?». І, ось на виборахобирають Черновецького. Він прибігає і каже: «В мене 45 діб відпустки. Я іду увідпустку. Не призначайте указом Черновецького на посаду голови КМДА», -зазначив Ткачук.


Він уточнив, що вцій ситуації Володимиру Омельченко треба було бути послідовним.

«Так, або – так.Звичайно, коли Черновецького призначили відповідно до рішення Конституційногосуду на дві посади в одній особі, то Сан Санич прибіг і сказав: «Ви мене кинули».Поєднання двох посад для мера столиці абсолютно неприпустимо. Треба, щоб всікандидати на посаду мера столиці просували в Верховну раду ідею, що Київповинен мати повноцінне місцеве самоврядування», - підкреслив Анатолій Ткачук.


Він впевнений, щоякщо ми зараз законодавчо не розділимо посади мера й голови адміністрації, топісля Виборів це зробити буде практично неможливо.


«Коли буде обранонового міського голову столиці, знову почнуться оці ігрища, які нікому непотрібні», - зазначив експерт Ради Європи.

Владислав Кордік

INTV