Глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявляє, що є всі підстави вважати, що групи співробітників ФСБ Росії брали участь у плануванні і здійсненні заходів щодо так званої «антитерористичної операції» в Києві під час масових акцій протесту в лютому 2014 року.

«У нас є обґрунтовані підстави вважати, що саме ці групи, що перебували на одному з полігонів СБУ, брали участь у плануванні та здійсненні заходів щодо так званої антитерористичної операції», – сказав він на прес-конференції за попередніми підсумками розслідування масових вбивств у центрі Києва 18-20 лютого.

За його словами, для цих груп, було виділене проживання і охорона, а також урядовий зв’язок, а екс-голова СБУ Олександр Якименко «неодноразово приїжджав на доповідь до цих груп».

«Для нас дуже важлива відповідь Слідчого комітету Росії. Нас цікавить два питання. Перше – 20-ті числа грудня 2013 року: полігон СБУ, 26 співробітників ФСБ Російської Федерації. Просимо надати відповідь, що робили, їхні звання і посади. Середина січня 2014 року – 6 співробітників, громадян Російської Федерації – що робили, з якими завданнями і що планували?», – сказав Наливайченко.