Нестачі в бензині, а також проблем з імпортомбензину в Україні - немає. Про це в ексклюзивному інтерв'южурналісту INTV заявив генеральний директор Центру досліджень енергетики ( EIR) Олександр Харченко, коментуючи різке зростання цін на світлі нафтопродукти наавтозаправних станціях.

За його оцінками, "джоббери" (продавці бензину)скориставшись загальною плутаниною на ринку, "роздувають" ціни, йтаким чином заробляють зайву «копійку» на своїх заправках.

«Сьогодні у нас відсутні серйозні фактори, які б могли статипричиною дефіциту в запасах палива. Достатнім є число й учасників ринку. Все залежить від ціни надолар, курсу валют», - уточнив Харченко.

Експерт також зауважив, що відтепер ніхто не зможе точно вгадати, якою ціна на валюту буде завтра. Меншу цінуза літр бензину виставляють ті автозаправні станції, менеджери яких закладають набагато менші суми на курсовіризики.

«Цілком можливо, коли долар на міжбанку сягне позначки - 13грн, ціна за літр бензину на АЗС підніметься до- 15 грн», - розповівгенеральний директор Центру досліджень енергетики ( EIR ).


Олександр Харченко ще раз підкреслив, що нестачі бензину й проблем з імпортом світлих нафтопродуктівв Україні немає.

Владислав Кордік

INTV