Голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат від "Батьківщини” Андрій Кожем'якін заявляє, що сьогодні має бути підписано закон про амністію у 2014 році.

Про це він сказав під час брифінгу, нагадавши, що відповідний законопроект був ухвалений парламентом напередодні.

За словами Кожем"якіна цей закон дозволить відновити справедливість щодо осіб, які були засуджені за надуманими підставами.

Кожем'якін зазначив, що за три роки надійшло 16 тис. звернень від батьків, родичів, громадських організацій щодо амністії засуджених осіб.

За словами депутата, переважно це стосувалося молодих людей, які "по якихось справах вкрали відро картоплі, пляшку пива і йшли на 3-4 роки у в'язницю, а ті, хто крав мільйони, крав "по-чесному”, - ті були на свободі, тому що мали багато грошей, щоб відкупитися від правоохоронних органів і суддів, які на той момент служили злочинній владі”.

Згідно з законом, під амністію підпадають люди, які скоїли нетяжкі злочини і відносяться до вразливих категорій. Зокрема, неповнолітні, особи, які мають неповнолітніх дітей, онкохворі, хворі на туберкульоз, особи, засуджені за економічні злочини і які відшкодували шкоду, а також незаконно засуджені.

Передбачено, що амністія стосуватиметься всіх, хто підпадає під певні категорії, незалежно від часу винесення вироку.

Амністія не буде застосовуватися щодо громадян, які були засуджені за насильство, вбивства, тортури, а також осіб, які скоїли повторні злочини або злочини проти держави.