В пік президентської виборчої кампанії, в курортному містечку Буча, щона Київщині відбулась спробарейдерського захоплення гаражного кооперативу «Промінь». Його намагався вчинитиголова Споживчого товариства «Техноспецсервіс» Валько П.А., який є членом цьогокооперативу. Про це журналісту INTV повідомив член правління кооперативу Денис Русак.


 

За його словами, з 2011 року Валько П.А. самовільно організував натериторії кооперативу приватне підприємство з виготовлення механічнихредукторів всупереч Статуту ГБК «Промінь», який не передбачає промислової такомерційної діяльності на території кооперативу. На сьогодні, ані використанняелектроенергії, ані використання водних ресурсів та території ГБК «Промінь» (увигляді незаконних прибудов та будівель) у комерційній діяльності не єзаконодавчо унормованим та не має технічного погодження з відповіднимипрофільними службами.


 

Фактично господарська діяльність підприємства Валька П.А. відбувається згрубими порушеннями чинного законодавства. При цьому впродовж останніх 4 роківвін використовує електроенергію за пільговими тарифами для гаражнихкооперативів, а слід сплачувати за тарифами, передбаченими для промисловихпідприємств, чим наносить значні матеріальні збитки ПАТ «Київобленерго».


 

Окрім того, зазначене виробництво наносить шкоди кооперативу, адже одночаснаробота понад 10 потужних токарних станків призводить до частих поломоккооперативного електричного трансформатора, зношення електрокабелів, руйнування дороги вантажнимимашинами тощо.


 

Далі. з метою узурпації керівництва кооперативом, 18 травня 2014 рокуП.Валько з групою підтримки намагався провести позачергові збори членівкооперативу на які прибули менше 80 членів кооперативу з 320 власників гаражнихбоксів. Це «легітимне» зібрання навіть обрало собі новий склад правління тауповноважених кооперативу.


 

Втім, члени правління, ревізійноїкомісії та уповноважені ГБК «Промінь» одностайно заявляють про те, що на сьогодні є чинним та легітимнимлише правління, уповноважені та ревізійна комісія ГБК «Промінь», обрані начергових загальних зборах членів кооперативу восени 2013 року. Вони просятьзахистити їх від свавілля П.Валька та його прихильників.


 

А поки звернення активу кооперативупо суті приводу розглядається в кабінетахчиновників відповідних інстанцій (прокуратура м.Ірпеня», тощо)протистояння в ГБК «Промінь» триває, П.Валько далі обкрадає ПАТ «Київобленерго»та вчиняє інші порушення чинного законодавства.


 

Хто зупинить це беззаконня?

Владислав Кордік

 

INTV