Служба безпеки України продемонструвала фотографії збитого позавчора, 28 травня, російського безпілотного літального апарата (БПЛА) з відео- та аудіоапаратурою і невідомою речовиною на борту, повідомляє ТСН.

Безпілотник-розвідник схожий на зменшену копію літака, має близько метра завдовжки і близько 15 кг ваги.


"За попереднім оглядом фахівців, апарат є однією з серійних модифікацій БПЛА "Орлан-10" російського виробництва з парашутною системою приземлення.

БПЛА "Орлан-10" є складовою частиною комплексу повітряної розвідки, спостереження та моніторингу. Використовується державними структурами Росії, зокрема, Міністерством оборони РФ як літак-розвідник, спроможний створювати карти місцевості у форматі 3D та керувати ходом бою. У залежності від модифікації та встановленого модулю, БПЛА "Орлан-10" може нести на борту тепловізор, фотокамеру, геостабілізовану відеокамеру, радіопередавач, ретранслятор.

Нині здійснюються відповідні технічні та хімічні експертизи", - йдеться в повідомленні прес-центру СБУ.

Нагадаємо, безпілотник збили 28 травня, коли він пролітав над блокпостом українських силовиків недалеко від Донецька. Експерти говорять, що знайдена на борту невідома речовина могла бути для самознищення (детонатор).