У соціальній мережі Facebook досить суперечлива репутація. Вона має вкрай складний і заплутаний інтерфейс, в якому часто не може розібратися навіть досвідчений користувач, який вирішив освоїти її. Ця соціальна мережа, будучи найбільшою в світі, завжди полювала за особистими даними користувачів, оскільки саме вони приносять їй більшу частину доходу. Їх продають третім особам, тобто компаніям, яким вони потрібні для показу реклами і виконання інших завдань, що дозволяють поліпшити бізнес. Про це повідомляє iTechua.


Буквально на днях в мобільному додатку Facebook для пристроїв на базі iOS і Android з'явилася кнопка під назвою «Захистити», при натисканні на яку відбувається перехід в магазин App Store або Google Play, з якого пропонується завантажити додаток під назвою «Onavo Protect - VPN Security» . Іншими словами, найбільша в світі соцмережа пропонує використовувати VPN-з'єднання для захисту даних, яке можна завантажити і встановити абсолютно безкоштовно.


Проте, якщо уважніше вивчити всю ситуацію, то можна з'ясувати, що соцмережа Facebook викупила цей VPN-сервіс ще п'ять років тому - в далекому 2013 році. При його використанні користувачеві дійсно не потрібно нічого платити, тобто все безкоштовно, однак при цьому людина автоматично дає свою згоду на відправку особисті персональних даних третім особам. У цьому весь підступ. Про це сказано в політиці приватності сервісу Onavo, а не поруч з кнопкою «Захистити» в офіційному клієнті Facebook.


Само собою, що соціальна мережа Facebook таку інформацію ніяк не афішує, оскільки виходить, що за використання її фірмового VPN-сервісу користувач розплачується не грошима, а інформацією про себе. У неї входить статистика використання мобільних сервісів, пошукові запити, IP-адреси і багато інших даних, які потім американська соцмережа продасть рекламодавцям і отримає з цього величезний прибуток.