Екс-керівник Луганської ОДА, співробітник Центру деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верігіна ділиться на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook своїми враженнями від загадкового процесу переростання АТО у операцію Об'єднаних сил та вплив СБУ на військову операцію:

 

 

"Сьогодні був анонсований майбутній указ Петра Порошенка про старт операції Об'єднаних сил на Донбасі. 
На моє переконання, стартувати цим процесом потрібно б було на наступний день після ухвалення закону про реінтеграцію Донбасу («Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях»), яке відбулося 18 січня 2018р. 


Закон, нагадаю офіційно оприлюднили 23 лютого цього року.

 

Увесь це час мабуть, узгоджували кандидатури на голову штабу. 
Для мене очевидним є те, що знову відбувається перерозподіл сфер впливу, до того ж, у надто болючій для нас сфері. 


Надзвичайно обурило і те, що наші можновладці й надалі планують продовжувати неіснуюче АТО! 
Завдяки закону про реінтеграцію ми нарешті отримали змогу називати війну, яка точиться з агресором - Російською Федерацією, власне війною, ми отримали можливість позбавитися брехливого формулювання «Антитерористична операція». 
Натомість про все, що відбувається на фронті, суспільство і надалі отримує інформацію від так званого прес-центру штабу АТО!


При цьому одурманення людей триває: сьогодні представник генштабу ЗСУ Бобров сказав, що Антитерористична операція на Донбасі може тривати і під час операції Об'єднаних сил.
Мовляв, рішення щодо її продовження або припинення ухвалюватиме керівник Антитерористичного центру при СБУ.
Це означає, що СБУ хоче в подальшому впливати на ситуацію на Донбасі. 


Заробітки на війні не припиняються. Двовладдя у питаннях національної безпеки і оборони ні до нічого доброго не приведе. 
На жаль, навіть прописані в законодавстві алгоритми захисту нашого суверенітету на практиці гальмуються , ігноруються і перекручуються".