У середині березня стало відомо, що у Facebook стався великий витік персональних даних користувачів, а через деякий час в соціальній мережі з'явилася чутка про те, що користувачі можуть перевірити, чи скомпрометовані їх облікові записи.

Для такої перевірки в коментарях пропонується ввести абревіатуру BFF, яку, нібито "винайшов Марк Цукерберг". Якщо вона забарвлюється в зелений, значить акаунт захищений, якщо літери залишаються чорними або стають червоними, то, швидше за все, обліковий запис був зламаний.

 

33

 

Разом з тим, така інформація є фейковою. Насправді абревіатура BFF (best friends forever - "найкращі друзі назавжди") - це статус з сервісу Facebook Delight, який автоматично виділяє слова-тригери і додає до них анімацію. Вона завжди буде підсвічуватися зеленим. Разом з тим, якщо першу букву набрати в російській або українській розкладці, вона залишиться чорною.

До подібних слів-триггерів у соціальній мережі відносяться кілька слів і словосполучень у різних мовах, наприклад, "Я тебе люблю", "Вітаю", "You're the best", "Best wishes" і так далі.

Швидше за все інформація про перевірку запису за допомогою BFF була запущена з метою збільшення кількості коментарів в соціальній мережі.

 

Як повідомлялося, засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі nf некоректно скористалася особистими даними користувачів