Єврокомісія оприлюднила проект, згідно з яким програми обміну повідомленнями та інші цифрові служби будуть зобов'язані надавати дані користувачів правоохоронним органам протягом 10 днів після отримання запиту.

Для екстрених випадків вказано термін у 6 годин, передає Euractiv.

 

Згідно з проектом, правила будуть поширюватися на всі технологічні компанії, які можуть мати так звані електронні докази, необхідні для здійснення кримінальних розслідувань, незалежно від територіального розташування самих компаній та їхніх серверів.

 

Серед тих, хто підпадає під нові правила, - соцмережі, включаючи Facebook і Twitter, "хмарні мережі", реєстри доменних імен, а також форуми на платформах електронної комерції - "цифрові ринки, які дозволяють споживачам і/або трейдерам укладати однорідні транзакції".

 

Нові правила планують запровадити у зв'язку зі збільшенням використання різних онлайн-сервісів і додатків при плануванні та організації злочинів.

Реформу планують запустити вже 17 квітня.

 

Раніше повідомлялося, що в США планують вимагати дані про сторінки в соцмережах у всіх прохачів віз, у тому числі тих, хто в'їжджає до країни для навчання і роботи.