Він заявив, що Марк Цукерберг і операційний директор Facebook Шеріл Сендберг тиснули на співзасновника WhatsApp Брайана Ектона в питаннях монетизації месенджера.

Про це Ектон розповів в в інтерв'ю Forbes.

 

Без названия

 

За його словами, Facebook зацікавлена ​​в створенні інструментів для бізнесу, які дозволили б більш ефективно спілкуватися з клієнтами і використовувати дані користувачів WhatsApp для аналітики та таргетованої реклами.

Ектон розповів, що менеджери Facebook зверталися до нього з питаннями, як запропонувати компаніям-клієнтам аналітику по аудиторії месенджера, зберігаючи при цьому зашифровану середу.

Співзасновник WhatsApp запропонував інший шлях монетизації месенджера - стягувати з користувачів "символічну плату" після того, як вони витратять ліміт безкоштовних повідомлень.

Ектон сказав, що Сендберг відкинула пропозицію зі словами, що подібну схему "не вдасться масштабувати".

Facebook купила WhatsApp за 19 млрд доларів в 2014 році. Другий співзасновник WhatsApp Ян Кум оголосив про відхід з Facebook в травні 2018 року, пояснивши своє рішення тим, що йому пора "рухатися далі" і трохи відпочити. Про конфлікт з керівництвом Facebook Кум не говорив.