Соціальна мережа Facebook є найбільш поширеною серед українських користувачів, проте попри заборону російських соціальних мереж, 7% українців користуються російськими соцмережами як основними, а 18% - дещо рідше.

 

Про це на прес-конференції сказав заступник директора КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати соціологічного дослідження «Довіра до ЗМІ, вплив російської пропаганди, медіаграмотність в Україні», передає INTV.

 

Відповідно до дослідження, 42% дорослих українців користуються принаймні однією соціальною мережею, при цьому найбільш популярною мережею наразі є Facebook, яким користуються 36% українців.

«Іншими мережами користуються не більше 11%. При цьому 7% респондентів стверджують, що для них основна соціальна мережа - одна із російських помереж, а кожен п'ятий українець - 18% - каже, що час від часу користується російськими соцмережами», - сказав він.

 

«Попри заборону російських соцмереж і суттєве зниження кількості користувачів, велика частка населення продовжує користуватись ними і отримувати звідти інформацію», - додав Антон Грушецький.

 

У дослідженні також йдеться, що в цілому 29% жителів України користуються винятково однією із «західних» соціальних мереж. Винятково російськими соціальними мережами користуються лише 3%, а ще 8% мають профілі і в «західних», і в «російських» соціальних мережах.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV