Соцмережі заблокували акаунти президента після заворушень у Вашингтоні.

 

Акаунти президента Дональда Трампа в «Фейсбуці» і «Інстаграмі» будуть заблоковані, як мінімум, до дня інавгурації, заявив в четвер глава компанії Марк Цукерберг.


«Ми вважаємо, що дозволяти президенту користуватися нашими сервісами в цей період дуже ризиковано, - написав Цукерберг на своїй сторінці. - Тому ми продовжуємо блокування його акаунтів в «Фейсбуці» і «Інстаграмі» на невизначений термін - як мінімум на наступні два тижні до завершення мирної передачі влади ».

Дві соцмережі заблокували акаунти Трампа в середу у відповідь на його виступ перед прихильниками, які потім вторглися в будівлю Капітолію. Вони також видалили кілька постів президента, в тому числі відеоролик, в якому він висловив своє захоплення учасникам заворушень.

Платформа YouTube також видалила це відео за порушення своєї контент-політики.


Цукерберг сказав, що ставлення Трампа до учасників заворушень «справедливо стурбувало людей в США і в усьому світі».

«У попередні роки ми дозволяли президенту Трампу використовувати нашу платформу відповідно до наших правил, іноді видаляючи контент або позначаючи його повідомлення, якщо вони порушують нашу політику, - написав він. - Ми робили це, тому що вважаємо, що громадськість має право на максимально широкий доступ до політичних виступів, навіть до суперечливих. Але нинішній контекст принципово інший: нашу платформу використовують для підбурювання до заколоту проти демократично обраного уряду ».

«Твіттер» в середу обмежив доступ до аккаунту Трампа, зажадавши, щоб він видалив кілька постів. Компанія також пригрозила повністю відключити його від платформи, хоча раніше неодноразово відхиляла заклики зробити це. «Ми вважаємо, що ризик збитку став вище і серйозніше», - пояснив в середу представник соцмережі.