Facebook та Instagram неочікувано розблокували акаунти чинного президента США Дональда Трампа.

Раніше керівництво цих соцмереж тимчасово заблокувало облікові записи Трампа "через багаторазові порушення правил, які забороняють використання сервісу для маніпуляції суспільною думкою".

Як свідчать акаунти 45-го президента США у Facebook та Instagram, станом на 16 січня Трамп нічого не публікував. Останні дописи датовані 6 січня, коли відбулися заворушення у Вашингтоні та штурм Капітолію.

 

 

Після заворушень у Вашингтоні засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що адміністрація соцмережі вирішила заблокувати облікові записи Трампа в FB та Instagram до закінчення терміну його повноважень. На думку бізнесмена, це має забезпечити спокій до і після інавгурації обраного президента Джозефа Байдена, яка відбудеться 20 січня.

Цукерберг зауважив, що раніше адміністрація соцмережі майже не перешкоджала Трампу використовувати платформу, оскільки була переконана, що громадськість повинна мати найширшу можливість висловлювати власну політичну думку навіть у разі, якщо вона є спірною.

"Але нинішній контекст принципово інший, пов'язаний з використанням нашої платформи для підбурювання до насильницького повстання проти демократично обраного уряду", - сказав Цукерберг.