Facebook Inc (FB.O) оголосила у вівторок, що закриває свою систему розпізнавання облич, яка автоматично ідентифікує користувачів на фотографіях і відео, посилаючись на зростаючу стурбованість суспільства щодо використання такої технології.

 

«Регулятори все ще перебувають у процесі надання чіткого набору правил, які регулюють його використання», - написав у блозі Джером Пезенті, віце-президент зі штучного інтелекту Facebook. «На тлі цієї постійної невизначеності ми вважаємо, що обмежити використання розпізнавання обличчя вузьким набором випадків використання є доречним».

Технологія розпізнавання облич аналізувала світлини й відео користувачів і створювала для кожного унікальний цифровий шаблон. На його основі система розпізнавала зображення користувача на фотографіях і відео, на яких його не відмітили інші, чи навіть на які він потрапив випадково. Функцію розпізнавання облич у своїх профілях дозволили більше третини користувачів соцмережі, зазначають в Meta. Тепер шаблони їхніх облич видалять із системи.

Відключення системи віцепрезидент компанії назвав "однією із найсуттєвіших змін у використанні розпізнавання облич за всю історію цієї технології". Песенті нагадав, що функція була багато в чому корисною, зокрема допомагала людям з вадами зору користуватися соцмережою. Утім, рішення компанії відмовитися від технології, за словами Песенті, зумовлене "усе більшим занепокоєнням суспільства" і відсутністю чітких правил використання функції, які нині розробляють регулятори.

 

Технологію розпізнавання облич запровадили, аби користувачам було легше відмічати друзів на фотографіях і для того, щоб людина могла виявити свою світлину, яку завантажили в соцмережу без її відома. Утім, таку функцію не раз критикували активісти у сфері безпеки персональних даних, а в лютому цього року Facebook погодився виплатити штраф у 650 мільйонів доларів американському штату Іллінойс, який подав на компанію до суду за порушення закону про конфіденційність біометричної інформації під час застосування технології розпізнавання облич. 

Facebook запровадив нововведення на тлі однієї з найбільших криз у своїй історії, яка почалася після звинувачень на адресу компанії від колишньої співробітниці Френсіс Гауген. Вона поширила в ЗМІ внутрішні документи Facebook і заявила на слуханнях в Сенаті Конгресу США, що керівництво компанії знає про шкоду, яку наносить користувачам, зокрема неповнолітнім, але нічого з цим не робить. Також на початку жовтня соцмережі і сервіси корпорації пережили найбільший в історії збій - Facebook, Instagram і WhatsApp не працювали шість годин.