Президент Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) Андерс Бессеберг залишив свій пост на час розслідування корупції в його організації, а також на тлі звинувачень у приховуванні ним 65 позитивних допінг-проб у російських атлетів.

Як повідомляє офіційний сайт IBU, тимчасово виконуючим обов'язки президента організації став її віце-президент Клаус Ляйстнер.

 

 

Разом із тим, тимчасово відсторонена на час розслідування генеральний секретар Союзу Ніколь Реш.

 

 

За інформацією норвезького порталу VG, Бессеберг приховав 65 випадків застосування допінгу російськими біатлоністами, починаючи з 2011 року. Як пише медіа, 17 з 22 атлетів із РФ, які виступали в сезоні-2017/18 у Кубку світу та Кубку IBU, попалися на вживанні заборонених речовин, проте організація приховала ці випадки.

 

 

Відповідно до публікації видання, не виключається, що це могли бути аномалії в біологічних паспортах. Ці відомості стали відомі завдяки трьом джерелам: базі Російського антидопінгового агентства в період 2011-2015 років, показанням екс-глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, а також - анонімних інформаторів.

 

 

Як стверджує австрійська поліція, функціонери IBU звинувачуються в корупції на загальну суму в 300 тисяч доларів, повідомляє норвезька NRK. Розслідуються використання допінгу, допінгове шахрайство та отримання чиновниками подарунків.

 

Раніше Міжнародний олімпійський комітет вперше в історії відсторонив збірну Росії від участі в Іграх у Південній Кореї через державну допінг програму в РФ, а також призупинив членство Росії в МОК. Через це збірна цієї країни виступила на Олімпіаді-2018 в "нейтральному статусі" - тобто спортсменам не дозволили демонструвати будь-які держсимволи та "виступати в екіпіровці з позначенням їх національної приналежності".

Повідомлялося, що колишній глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, який зараз є інформатором WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство), надав МОК нові докази існування в Росії державної допінг системи.