Спершу це сталося з бабусями і дідусями. Потім з батьками. «Ха, зі мною таке ніколи не станеться!», - думаєте ви.

 

 

Мова йде не про розлучення або випадання волосся. Йдеться про підступне потовщення талії, якого ми завжди так боїмося, і про яке зазвичай думаємо як про щось, що трапляється тільки з ледачими типами, що не займаються спортом, налягають на фаст-фуд і алкоголь.

Потім, після 40, ви раптом помічаєте, що улюблені джинси стали застібатися насилу. Звідки це? Адже ви не стали їсти більше, і навіть іноді ходите в спортзал. У 45, а потім в 50, кількість жиру розростається ще більше. І ви з прикрістю спостерігаєте, як на вас з дзеркала дивиться те саме тіло ваших батьків, дідуся і бабусі. Що відбувається? Ключова причина полягає в тому, що з віком швидкість метаболізму знижується. Тобто здатність спалювати калорії, навіть для підтримки тієї ж самого ваги, стає менше, ніж 10 років тому.

 

Справа в м'язах

Запустити весь процес може зниження потреб в калоріях з віком. Після завершення періоду дорослішання організму вже не потрібно будувати нові кістки або м'язи. І наше споживання калорій має зменшитися, щоб відповідати цій меншій потребі в енергії.

Однак, на практиці цього зазвичай не відбувається. Крім того, приблизно в цей же час ми стаємо менш активні. З цього моменту склад тіла починає поступово змінюватися, втрачаючи м'язи і накопичуючи жир. Саме зменшення м'язової маси дуже важливо для початку циклу набору нездорової маси. М'язи замінюються жиром, а жир не спалює стільки калорій, скільки м'язи. Спалюємо калоріі, і як один із багатьох варіантів:

Качаємо прес 

 

 

 

Якщо жиру в області живота дуже багато, це в кілька разів небезпечніше, ніж жир в області сідниць і стегон. Проблема вся в тому, що жир безпосередньо пов'язаний з дуже серйозними проблемами зі здоров'ям, наприклад, з діабетом 2-го типу, інсультом та хворобами серця. Якщо у людини є генетична схильність до зайвої ваги, то нездоровий спосіб життя і харчування тільки посприяє якнайшвидшому відкладенню жиру і сильно ускладнить ситуацію зі здоров'ям.

Скидати жир з області живота не складно. Найкращий спосіб видалити жир на животі - це фізичні навантаження та дотримання правильного режиму харчування.

Шкідливі продукти

Отож, список найбільш шкідливих для вашого організму продуктів виглядає так.

Чіпси, сухарики, солодкі газовані напої. Цій групі, без сумніву, віддаємо золото за шкідливість. Технологія приготування чіпсів - це своєрідне утворення канцерогенних синтетичних жирів. А, як відомо, саме канцерогени доволі часто стають причиною появи ракових пухлин.

Що стосується солодкої води, то її небезпека полягає в утворенні карієсу, вимиванні кальцію з кісток, бульбашки сприяють швидому всмоктуванні цукру. Зрештою, такі напої ніколи не втамують спрагу, а, навпаки, тільки її підсилюватимуть.

Фастфуд. Якщо ви хочете швидко і ефективно схуднути, забудьте про висококалорійні хот-доги, гамбургери, картоплю фрі та інші шкідливі страви. Усе це готують за допомогою киплячої рослинної олії, а, отже, знову виникає загроза утворення канцерогенів.

Дешеві ковбаси, копчені вироби, кетчуп, майонез. Такі шкідливі продукти містять барвники, ароматизатори, канцерогени, інші синтетичні речовини, що з впевненістю відносить їх до продуктів-убивць.

Кетчупи і мазонези, окрім високої калорійності, народжують небезпеку з'їсти більше, оскільки з такими соусами їжа здається набагато смачнішою.

Фрукти і овочі, що забруднені промисловими викидами. Такі шкідливі продукти є "містилищем" небажаних нітратів та канцерогенів. Також не варто вживати в їжу продукти-консерванти.

Маргарин, спреди, кондитерські вироби з великим вмістом жирів та цукру. Такі шкідливі продукти порушують обмін речовин і сприяють швидкому набору ваги.

 

 

Джерело