У середу у Києві відбувся Міжнародний турнір з греко-римської боротьби пам'яті дворазового олімпійського чемпіона, киянина Олександра Колчинського.

Змагання проходили у спорткомплексі Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного та зібрали близько 350 борців з команд України, Вірменії, Угорщини, Республіки Киргизстан та Білорусі.

Організатором виступила Асоціація спортивної боротьби міста Києва.

«Ми приїхали на турнір поборотися, оскільки він є міжнародним та відбірковим. Ми приїхали показати себе і на інших подивитися, і, звісно що, досягнути успіху з надією відібратися до команди України і поїхати на Всесвітні ігри», - сказав у коментарі INTV В'ячеслав Орлюк, тренер з греко-римської боротьби, м. Вінниця.

По суті, самі змагання стали відкритою першістю України серед юнаків вікової групи 2004-2006 рр., а також відбірковим етапом до престижного турніру «Combat Game», до якого, у підсумку, потрапила лише четвірка найкращих у кожній з вагових категорій борців.

«Ми вже другий рік поспіль приїжджаємо. Торік змагання проводились серед кадетів і ми зайняли друге командне місце, цьогоріч змагання проводяться у віковій категорії U-15», - розповів Назарбек Мусалієв, тренер юнацької збірної Республіки Киргизстан з греко-римської боротьби.

Дитина, яка займається спортом, вона є цілеспрямованою і вихованою, завжди знаходиться у колективі, товариська та всебічно розвивається, переконані учасники змагань та їх наставники.

Оскільки вона постійно перебуває у русі, отримуючи фізичне навантаження, а також тактичну підготовку, така дитина, насамперед, переважає своїх однолітків - як фізично, так і розумово.

«Здоровий спосіб життя - це важливо. Спорт - це невід'ємна частина здорового способу життя. У нас в команді все побудовано наступним чином: не обов'язково аби ти був великим чемпіоном, а головне аби ти був здоровим і міцним чоловіком, вихованим хлопцем», - зазначив Сергій Рутенко, учасник змагань, команда «Харківські леви».

Важливою також є підтримка батьків, аби їх дитина не губилася у «морі» інформативного потоку. Коли батьки піклуються і цікавляться буденними справами дитини, долучаючись до цього, то ця дитина виховується здоровою душевно, у першу чергу, переконаний Олег Чкулаєв, тренер СШ «Атлант», ініціатор дитячої боротьби України.

«Спорт розвиває дуже багато якостей, по-перше - привчає дітей до праці. Праця над самим собою, тобто дитина навчається бороти у собі ті лінощі і ті якості нинішнього суспільства, коли людина за планшетами і за якимось гаджетами не бачить навіть свого оточення навколо. Ми формуємо дитину всебічно, не тільки фізично, але й духовно, і так аби у майбутньому вони могли комунікувати», - підкреслив наставник.

Якщо Україна, як держава, підтримуватиме дітей у їх спортивних починаннях, то ми зможемо гідно представляти нашу країну на міжнародних турнірах, наголосила Наталія Назаренко, мама синів - учасників змагань.

«Спорт був завжди крилом, на яке «сідає» дитина і мчить у своє майбутнє більш міцним, тому що це наставники і тренери - вони передають свій досвід під час зборів і змагань, чоловічий дух, тому хлопці зростають вже, розуміючи, що таке сила і могутність, і як цією енергією керувати. Тому дуже важливо аби наші хлопці не бігали по підворіттям, а ходили на змагання, на турніри і на свої тренування кожного дня. Це робота, яку в принципі дуже важко виконувати, але за підтримки батьків і близьких вона можлива», - резюмувала представниця жіночого клубу «За сімейні цінності».