Важливі нововведення стосуються гри рукою і правила установки стінки перед штрафним ударом.

Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) внесла зміни в правила футболу на щорічних 33-х зборах в Абердіні. Зміни торкнулися відразу декількох найважливіших футбольних «законів», повідомляє AP.

Згідно з новими правилами невимушена гра рукою тепер буде каратися, якщо гравець забив гол чи створив гольовий момент за допомогою випадкового потрапляння м'яча в руку.

Також зміни торкнулися і замін гравців по ходу матчу: тепер футболіст, якого змінюють, повинен покидати поле в тому місці, де найближче до нього розташовується бічна лінія поля. Гравцям більше не потрібно йти через все поле.

По-новому зможуть розігрувати м'яч воротарі команд: скасовано правило, згідно з яким м'яч повинен залишати штрафний майданчик при розіграші удару від воріт, перш ніж його торкнеться захисник.

Також схвалені зміни правил, що стосуються активної участі атакуючої команди в побудові стінки - коли гравці суперника заважають стороні, що захищається. Футболістам атакуючої команди більше не можна вставати в стінку при пробитті штрафних. Вони повинні знаходитись як мінімум в метрі від неї і не заважати захисникам.

 

Нововведення набудуть чинності 1 червня.