Президенти спортивних федерацій України з олімпійських видів спорту (регбі, хокею, баскетболу, боксу та легкої атлетики) звернулися до президента України Володимира Зеленського через те, що припинили виділяти кошти для фінансування Національних спортивних федерацій з олімпійських видів спорту. Про це йдеться у їхньому зверненні.


Зазначається, що наразі підготовка до Олімпійських ігор 2020 на завершальному етапі, і від того, чи буде виділене заплановане державне фінансування, залежить якість підготовки і, відповідно, результат виступу українських спортсменів на Олімпіаді.

"Вже зараз у федерацій виникла заборгованість за послуги, надані протягом 2019 року. З цієї причини спортсменам доводиться скасовувати тренувальні збори, щоб уникнути зростання боргів. Припинення фінансування саме у цей період руйнує всі зусилля, які були витрачені на підготовку спортсменів до Олімпійських ігор протягом попередніх трьох із половиною років. Багаторічна праця тренерів, спортсменів, менеджменту може бути зруйнована моментально, тоді як до досягнення поставлених цілей залишається зробити останні кроки", - йдеться в зверненні. 

Спортсмени заявили, що не просять у держави милостиню, а просять виконати у повному обсязі зобов'язання з фінансування згідно з договорами, які уклали між федераціями та профільним Міністерством, що уособлює державу.