Церемонія запалення і передачі олімпійського вогню відбудеться в Олімпії без глядачів у зв'язку із загрозою поширення коронавірусу. Про це повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету Греції.

 

У церемонії, запланованій на 12 березня, візьмуть участь близько 100 осіб. Також наголошується, що церемонія, яка пройде в Олімпії (Греція), буде закритою і для журналістів.

 

"Олімпійська церемонія дотику до полум'я буде проходити без глядачів, і в ній візьмуть участь лише 100 осіб, акредитованих Міжнародним олімпійським комітетом і оргкомітетом Ігор в Токіо. Ми закликаємо мерів міст, через які пройде олімпійський вогонь, слідувати вказівкам міністерства охорони здоров'я та Національної організації охорони громадського здоров'я", - йдеться в повідомленні.Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я обговорила можливість проведення Літніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо без глядачів.

У НОК Греції закликали керівництва міст, через які пройде олімпійський вогонь, дотримуватися заходів безпеки у зв'язку з поширенням коронавірусу.

Хоча в середині лютого Всесвітня організація охорони здоров'я не бачила причин для перенесення Олімпіади-2020 в Токіо через коронавірус.

 

Олімпійський вогонь та п'ять кілець - це найбільш впізнавані символи Олімпійських Ігор, що репрезентують найбільш позитивні якості, що з ними людина завжди ототожнювала вогонь. Також він є зв'язком між античними та сучасними Олімпійськими Іграми. Згідно з античним міфом про Прометея, що вкрав силу вогню в Зевса, вогонь - це символ життя, раціоналізму, свободи та винахідливості. Він горів на вівтарі Пританею у стародавній Олімпії протягом святкування античної Олімпіади. Саме тут запалюється олімпійський смолоскип.

 

Чи Олімпіади сучасності завжди супроводжував цей вогонь?

Ні. На першій сучасній Олімпіаді не було вогню. Вона відбулася 1896 року в Афінах, а вогонь уперше з'явився лишень 1928 року в Амстердамі. Та це не був вогонь з Олімпії, - його просто запалили в Голландії. А от нинішня церемонія запалення вогню в Олімпії та естафета передачі смолоскипа вперше з'явилися на Іграх у Берліні 1936 року. Багато істориків уважають, що Третій Рейх Гітлера запровадив естафету із пропагандистською метою. На античних олімпіадах не було таких естафет. Одначе в Афінах та інших містах давньої Греції були перегони зі смолоскипами ("лампадедромія") на честь античних богів.

 

 

 

 

Що робити, якщо вогонь згасне?

По запаленні вогню він палає весь час до церемонії закриття Олімпійських Ігор. Проте нерідко траплялися випадки, коли Олімпійський вогонь випадково або невипадково згасав. Найчастіше - під час естафети у смолоскипі, але іноді навіть у чаші на стадіоні. Тому паралельно з естафетою перевозять численні копії Олімпійського вогню, що їх відтак зберігають у безпечних місцях.

Мабуть, найбільш пам'ятний випадок загасання вогню стався 1976 року під час Олімпіади у Монреалі. По тому, як дощ залив вогонь, один з чиновників, не розібравшися, запалив його простою запальничкою. Відтак його знову загасили і запалили вже від оригінального вогню.

 

За матеріалами euronews