Організаційний комітет Олімпіади-2020 в Токіо почав розглядати альтернативи проведенню Ігор цього літа, незважаючи на запевнення уряду Японії в тому, що перенесення змагань не обговорюється, повідомляє агентство Рейтер з посиланням на свої джерела, пише ВВС.

Через пандемію коронавірусу скасовано або перенесено багато великих міжнародних змагань і національних турнірів, проте в Токіо продовжують заявляти, що Олімпіада відбудеться в намічений термін - з 24 липня по 9 серпня.

 

Організатори токійської Олімпіади виявилися під потужним тиском спортивних федерацій, які наполягають на перенесенні Ігор.

До переносу змагань закликала, зокрема, впливова Федерація легкої атлетики США (USATF), яка надіслала відповідний лист в національний Олімпійський комітет.

Глава Федерації плавання США Тім Хінч завив, що перенесення Олімпіади на рік буде правильним і відповідальним кроком, повідомляє CNN. У суботу до цього заклику приєдналася Федерація водних видів спорту Франції.

Норвезька національний Олімпійський комітет направив лист в МОК, в якому, зокрема, говориться: "Наша чітка рекомендація полягає в тому, що Олімпійські ігри в Токіо не повинні проводитися до тих пір, поки ситуація з COVID-19 не буде взята під повний контроль в світовому масштабі ".

Федерація легкої атлетики Великобританії також ставить під питання доцільність проведення Ігор цього літа. Глава федерації Нік Кауард заявив ВВС: "Це створює величезний тиск на систему. З цим потрібно щось робити".

 

Японія може втратити більше 3 млрд доларів спонсорських інвестицій і близько 12 млрд доларів, витрачених на підготовку Олімпіади, якщо вона не відбудеться. Крім того, влада сподівається на великий приплив туристів і зростання доходів в японському секторі послуг і торгівлі.

Остаточне рішення про проведення або перенесення Ігор приймає Міжнародний Олімпійський комітет (МОК), однак думка Японії, господині турніру, теж дуже важлива.


У п'ятницю президент МОК Томас Бах визнав в інтерв'ю газеті New York Times, що розглядаються різні сценарії проведення Олімпіади-2020, однак скасування Ігор в планах поки немає.