Росія заплатила колишньому віце-президенту ФІФА 5 млн доларів за право провести ЧС-2018 з футболу, стверджує Мін'юст США. А двоє екс-членів виконкому ФІФА отримали хабара від Катару за ЧС-2022.

 

Міністерство юстиції США назвало чиновників Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) котрі отримали хабара від Росії і Катару за проведення чемпіонатів світу з футболу. Про це американське видання The New York Times пише в понеділок, 6 квітня. 70-сторінковий обвинувальний акт був поданий до окружного суду Східного округу Нью-Йорку 18 березня, пише DW.

У документі говориться, що колишній віце-президент ФІФА Джек Уорнер отримав від Росії 5 млн доларів США (в перерахунку - 4,6 млн євро) в обмін на голосування за заявку російської сторони.

А колишньому члену виконавчого комітету ФІФА Рафаелю Сальгеро був обіцяний 1 млн доларів (930 тисяч євро) в обмін на голосування за Росію. В обвинувальному акті не сказано, чи отримав Сальгеро ці гроші.


У свою чергу, Катар підкупив двох екс-представників виконкому ФІФА - Рікардо Тейшейра і Ніколаса Леоса за право провести світову футбольну першість у 2022 році, відзначається в документі.

ЧС-2018 завершився перемогою збірної Франції. Збірна Росії вперше в пострадянській історії вийшла в чвертьфінал першості, де поступилася Хорватії.

У 2022 році чемпіонат світу з футболу вперше пройде на Близькому Сході.