Попередня доповідь учених з Левенського католицького університету (Бельгія) і Технічного університету Ейндховена (Нідерланди) передбачає безпечним відстань для людей, що рухаються один за одним, від чотирьох до 20 метрів - залежно від швидкості руху.

 

Дослідження показало, що при визначенні безпечної дистанції під час передачі Covid-19 важливо враховувати рух і положення у просторі відносно потенційно заражених. Свої висновки автори, інженери і фахівці у галлузі аеродинаміки виклали у попередній доповіді, опублікованій одним з дослідників,пише Укрінформ з посиланням на  Naked Science.

 

Дистанція між людьми, яку рекомендують дотримуватися медики і чиновники в умовах поточної пандемії, обумовлена тим, що вірус поширюється на мікроскопічних крапельках рідини, що виділяэться через ніс і рот хворого при диханні, чханні або кашлі.Моделювання, проведене вченими, показало, що якщо ви опиняєтеся, так би мовити, у повітряному кільватері бігуна, велосипедиста або людини, якашвидко йде то потрапляєте в хмару мікрокапелек, що тягнеться позаду нього подібно до хвоста комети.

 

 

Такий потік повітря завжди утворюється за людиною, і це явище використовують спортсмени: якщо бігти у потоці іншого бігуна, це зменшує опір повітря, який необхідно подолати. Однак, якщо бігунові таке становище вигідне, то людині, яка бажає уникнути зараження, потрібно все робити рівно навпаки

.

Як відзначають вчені, цей аерозоль виділяється не тільки при кашлі та чханні, а й просто за активного дихання. Чим більше частки, тим більше вірусних частинок вони несуть, і тим швидше вони під власною вагою опускаються на землю. Крім того, має значення швидкість того, хто йде попереду.

Також слід робити поправку на вітер. Судячи з результатів анімації, представлених дослідниками, рух "в хвості" несе максимальний ризик, тоді як рух на одній лінії (збоку) і по діагоналі зменшує його, оскільки суспензія виявляється позаду.

На підставі отриманих результатів автори роблять висновок, що для пішохідного руху відстань між людьми, що рухаються в одному напрямку один за одним, має бути не менше чотирьох-п'яти метрів, для бігу і повільної їзди на велосипеді вона повинна становити близько 10 метрів, а для швидкої їзди - не менше 20 метрів. Крім того, якщо ви хочете обігнати кого-небудь, рекомендується готуватися до маневру заздалегідь і зробити неабияку дугу, щоб опинитися на значному бічному відстані - тим більшому, ніж швидше рухаєтеся ви і обганяє людина.