Останній матч групового турніру Ліги націй 2019/20 між збірними України та Швейцарії УЄФА скасувала взагалі, хоча українська команда була готова проводити гру, попри втрату 14 коронавірусних хворих. Тепер "синьо-жовті" сподіваються на позитивне для себе кабінетне рішення футбольних чиновників, а не на технічну поразку, що означатиме виліт із дивізіону А.


Про це ввечері в вівторок, 17 листопада, написав у соцмережі пресаташе збірної України Олександр ГливинськийВін виклав обставини, що стосуються зірваного поєдинку, та пояснив, що провини української сторони в цьому немає. Гру скасувало насамперед не футбольне, а цивільне керівництво - головний санлікар швейцарського кантону Люцерн Роджер Харстолл.

Новинарня подає  пояснення Гливинського повністю:

"Ну що ж, остаточно зрозуміло, що матч Ліги націй УЕФА Швейцарія - Україна не відбудеться ані сьогодні, ані завтра. Подальшу долю гри вирішуватиме Дисциплінарний комітет УЕФА, який, згідно з відповідним кодексом, може прийняти три варіанти рішення: перенести матч на іншу дату, виявити провину однієї з команд у тому, що гра не відбулася, або жеребом визначити результат зустрічі - перемога однієї з команд або нічия.

Коли саме відбудеться засідання Дисциплінарного комітету УЕФА, сказати важко, але це точно не буде оперативно. Можливо, цього місяця, можливо, наступного, а може, й пізніше.

 

Збірна України виконувала усі приписи, які вимагає протокол УЕФА "Повернення до гри" - регулярні ПЛР-тести, постійне носіння захисної маски (знімали лише у своїх готельних покоях і перед тарілкою у ресторані), соціальна дистанція, постійна дезінфекція рук і відсутність контактів з навколишнім світом.

Якщо й були тренери чи гравці десь без масок, то суто в роздягальні, на тренуванні чи під час гри - як відомо, саме це і дозволено протоколом. 

Тому підстав бачити бодай якусь провину збірної Українив тому, що відбулося поширення коронавірусу у команді, просто немає.

Тут справа у самій інфекції, яку не завжди зупиниш переліченими заходами безпеки, вона розвивається поступово і передається від одного іншому не одночасно. Очевидно, що інфекція могла потрапити до колективу зовні, але де і коли це трапилося, тепер сказати складно: перші позитивні тести були зафіксовані у Німеччині - 13 листопада, однак зараження могло відбутися й раніше.

 

Попри те, що до початку збору і під час нього самого "синьо-жовті" втратили аж 14 гравців (!!!) через позитивні ПЛР-тести (не рахуємо - Кривцова і Мораеса, яких УЕФА допускала до матчу, зважаючи на "жовтий статус гравців", які перехворіли) - українці готові були зіграти сьогодні у Швейцарії!

І це незважаючи на те, що уже позбулися через коронавірус фактично однієї команди (якщо брати до уваги мінімальний припустимий склад на гру під час пандемії - 13 гравців)!

У нас у наявності була якщо не друга, то ще одна (інша) команда для гри - усі з негативними ПЛР-тестами. Однак [швейцарці] Україні запропонувала привезти ще одну - виходить, третю - з негативними тестами. Де ж її взяти?

Саме це запропонував зробити головний санітарний лікар Люцерна. Він вважає, що присутня в готелі його міста команда несе загрозу зараження для інших, хоча у цих хлопців і негативні ПЛР-тести.

 

УЕФА пересилити цей фактор не може, оскільки у її регламенті чітко прописано - "матч може відбутися за наявності мінімум 12 гравців і одного воротаря і дозволу місцевої влади на проведення матчу". А дозволу якраз і немає, а є заборона.

Усе, робити нічого, навіть якщо все це видається несправедливим.

Відтак збірна України  повертається до Києва чартерним рейсом з Цюриха - санітарний лікар Люцерна дозволив, оскільки це не регулярний рейс і ним летить лише українська футбольна делегація.

Усім хлопцям бажаємо швидшого одужання, а вболівальникам - віри й терпіння.

Тепер збірна чекає до кінця березня, коли за календарем мають розпочатися відбірні матчі на чемпіонат світу-2022. Ну, і звісно, чекаємо на рішення УЕФА щодо долі матчу Швейцарія - Україна".