Федеральна прокуратура Швейцарії розширила слідство щодо колишнього глави Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) Зеппа Блаттера і екс-керівника Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Мішеля Платіні. Про це в суботу, 28 листопада, повідомили представники прокуратури, повідомляє DW.


За її даними, тепер розслідування по відношенню до обох ведеться також і "за підозрою в шахрайстві". У зв'язку з цим слідчі, зокрема, продовжують вивчати обставини переведення Блаттером, який керував ФІФА з 1998 по 2015 роки, 2 млн швейцарських франків (1,8 млн євро) з коштів організації на рахунки Платіні в 2011 році. Про розширення слідчих дій екс-глав ФІФА і УЄФА повідомили в листопаді. Блаттер і Платіні стверджували раніше, що сума була винагородою за проведені консультації.

 

Наймасштабніший скандал в історії ФІФА

Найбільший в історії ФІФА скандал розгорівся в кінці травня 2015 року, коли в готелі в Цюріху за два дні до виборів президента організації за запитом американської юстиції швейцарська поліція затримала дев'ять високопоставлених чиновників організації за підозрою в корупції. Всього тоді звинувачення були пред'явлені 14 колишнім і діючим футбольним чиновникам.

Блаттер і Платіні були відсторонені арбітражною палатою комітету з етики ФІФА від футбольної діяльності на 8 років. Пізніше цей термін був скорочений. Блаттер звинувачувався, зокрема, в розтраті і в несумлінному виконанні службових обов'язків. Платіні - в співучасті в розтраті, несумлінному виконанні обов'язків і підробці документів. Обидва в кінці серпня і на початку вересня з'являлися на допитах федеральної прокуратури.