Російські спортсмени не зможуть брати участь в міжнародних змаганнях під національним прапором і виконувати національний гімн до 16 грудня 2022 року, в тому числі на літній Олімпіаді в Токіо в 2021 році, зимових Іграх в Пекіні у 2022-му, а також будь-яких чемпіонатах світу.

Таке рішення Спортивний арбітражний суд (CAS) в Лозанні виніс у четвер, 17 грудня. Крім того Росії на два роки заборонено подавати заявки на проведення світових спортивних заходів.


Тим самим суд в Лозанні пом'якшив рішення виконавчого комітету Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), який в грудні 2019 року відсторонив Росію від участі в найбільших міжнародних змаганнях на чотири роки. Крім того, Росія повинна виплатити WADA 1,27 млн ​​доларів США (1,04 млн євро) в якості відшкодування витрат, понесених під час антидопінгового розслідування.

У той же час атлетам з РФ дозволено виступити під нейтральним прапором на двох найближчих Олімпіадах, а також чемпіонаті світу з футболу в Катарі в 2022 році, якщо їх допінг-проби покажуть негативний результат.

 

Представники WADA в 2019 році визнали доведеними маніпуляції з базою даних Московської антидопінгової лабораторії, переданій агентству в січні. У цій базі містилися відомості про результати допінг-тестів російських спортсменів, отриманих з січня 2012 по серпень 2015 року.

Росія в кінці 2019 року повідомила WADA про свою незгоду з рішенням про відсторонення. Агентство в січні 2020 го передало офіційний лист російської сторони до суду в Лозанні.