Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) подала в прокуратуру кантону Цюріх заяву про порушення кримінальної справи стосовно колишнього голови ФІФА Зеппа Блаттера.

Як повідомляється на сайті організації у вівторок, 22 грудня, Блаттер і ряд інших осіб запідозрені в причетності до укладання договорів, які привели до необгрунтованих витрат на Музей світового футболу, що відкрився в Цюріху в 2016 році, пише DW.


Загальні витрати на проєкт склали 500 млн швейцарських франків, з цієї суми близько 140 млн франків були витрачені на ремонт і модернізацію будівлі, котре ФІФА не належить, йдеться в повідомленні. Крім того, договір оренди був укладений на невигідних умовах і до моменту закінчення його терміну в 2045 році має обійтися ФІФА в цілому в 360 млн франків.

Адвокат Блаттера в інтерв'ю швейцарським ЗМІ назвав звинувачення необгрунтованими.

 

Інші розслідування щодо Блаттера

Зепп Блаттер, який керував ФІФА з 1998 по 2015 роки, раніше вже потрапляв в поле зору правоохоронних органів. В кінці травня 2015 року він був затриманий за підозрою в корупції разом з іншими високопосадовцями ФІФА. Всього звинувачення були пред'явлені 14 колишнім і діючим футбольним чиновникам. Блаттер був звинувачений, зокрема, в розтраті і в несумлінному виконанні службових обов'язків і відсторонений арбітражною палатою комітету з етики ФІФА від футбольної діяльності на 8 років, пізніше цей термін був скорочений.

В кінці листопада 2020 року Федеральна прокуратура Швейцарії розширила слідство стосовно Блаттера, запідозривши його також в шахрайстві. Слідчі, зокрема, продовжують вивчати обставини переведення Блаттером 2 млн швейцарських франків з коштів організації на рахунку екс керівника Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Мішеля Платіні в 2011 році.