Вільнюс готовий допомогти Ризі в проведенні тих матчів чемпіонату світу з хокею, які повинна була проводити Білорусь. Про це глава міністерства освіти, науки і спорту Литви Юргіта Шюгждінене заявила в середу, 20 січня, в ході телефонної бесіди зі своєю латвійською колегою Ілгою Шуплінскою.


Шюгждінене написала в Facebook, що латвійська міністр позитивно відреагувала на цю пропозицію і подякувала Литві за неї. "Це стало б одним з найбільших викликів в історії спорту нашої країни, - зазначила Юргіта Шюгждінене. - Так що тримаємо кулаки!"

 

 

Двома днями раніше Міжнародна федерація хокею на льоду (IIHF) позбавила Мінськ права проводити чемпіонат світу в 2021 році, пояснивши це питаннями безпеки. Спочатку першість, намічену на травень-червень поточного року, повинні були прийняти столиці Білорусі та Латвії. За те, що Мінськ не зможе провести ігри ЧС, білоруські організатори змагань отримають компенсацію від IIHF.

 

Нагадаємо, в Білорусі більше 5 місяців не вщухають масові акції протесту проти фальсифікації підсумків президентських виборів, 9 серпня, переможцем яких ЦВК знову оголосила Олександра Лукашенка. Демонстранти звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових, чесних виборів і звільнення білоруських політв'язнів, а також припинення свавілля силовиків щодо протестуючих. Представники опозиції сформували Координаційну раду для передачі влади, однак в підсумку всі члени президії КС були або заарештовані, або опинилися за кордоном.