Голова організаційного комітету Олімпійських ігор в Токіо Есіро Морі подасть у відставку на тлі скандалу навколо його сексистських висловлювань, повідомляють ряд японських ЗМІ. У п'ятницю, 11 лютого, має відбутися засідання виконавчої ради оргкомітету "Токіо-2020", на якому, як видно, буде прийнято рішення про відставку, вказав телеканал "Фудзі".

 

Скандал навколо сексистської заяви

Скандал розгорівся після заяви 83-річного Морі проти збільшення числа жінок в спорткомітет і федераціях. На його думку це призводить до затягування засідань через їх часті і тривалі виступи.

Жінки "зазнають труднощів у чіткому висловлюванні своїх думок", - заявив він.

Морі засудили ряд політиків і компаній - спонсорів Олімпійських ігор, включаючи автомобільний концерн Toyota. Прем'єр-міністр Японії Есіхіде Суга заявив, що "не можна дозволяти собі подібних коментарів", а Міжнародний олімпійський комітет (МОК) назвав слова Морі "абсолютно неприйнятними". Близько 500 волонтерів та учасників естафети олімпійського вогню відмовилися від роботи в знак протесту проти Морі. Опозиція зажадала від уряду негайно відправити його у відставку. Після цього японський функціонер приніс вибачення за висловлювання.

 

Оргкомітет може очолити мер Олімпійського селища

За інформацією японських ЗМІ, оргкомітет Ігор в Токіо після відставки Морі очолить мер Олімпійського селища Сабуро Кавабуті. 84-річний колишній футболіст в даний час також є радником  Японської футбольної федерації.

Олімпіада в Токіо була запланована на липень-серпень 2020 року, але через пандемію була перенесена на рік і відбудеться з 23 липня по 8 серпня 2021 року. Назву "Токіо-2020" вирішено зберегти.