Про це заявив глава антидопінгового агентства США Тревіс Тайгарт.


«Антидопінговий закон Родченкова» вселяє надію на те, що Олімпійські ігри-2020 у Токіо пройдуть без використання допінгу, - заявив глава антидопінгового агентства США (USADA) Тревіс Тайгарт.

Виступаючи на конференції Гудзонівського інституту, Тайгарт назвав «проривним» закон, підписаний 4 грудня президентом США Дональдом Трампом.


Нагадаємо, що закон отримав назву на честь екс-глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова, який розкрив подробиці державної програми, що заохочувала вживання допінгу російськими спортсменами на літній Олімпіаді в Лондоні (2012) і зимовій Олімпіаді в Сочі (2014 року).

Закон дозволяє органам юстиції США в кримінальному порядку переслідувати осіб, причетних до допінгових порушень на міжнародних заходах за участю американських спортсменів, спонсорів і мовників.

«Закон змінить правила гри як для спортсменів, так і для вболівальників і спонсорів», - сказав Тайгарт. Він зауважив, що тепер сторони, які планують отримати вигоду з допінгового шахрайства на майбутніх Олімпійських іграх, повинні будуть протистояти не тільки ВАДА, але і Міністерству юстиції США.


Нагадаємо, що за підсумками розслідувань Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА), безліч російських спортсменів були позбавлені медалей, отриманих на Олімпійських іграх. У Кремлі не визнають наявність допінг програми, фінансованої державою.

Олімпійські ігри-2020 пройдуть в Токіо влітку 2021 року. Вони були перенесені через пандемію COVID-19, при цьому приставка "2020" зберігається організаторами в маркетингових цілях.