Міністерка Олімпійських ігор Японії Сейко Хашимото стала головою організаційного комітету Олімпійських ігор в Токіо, після відставки попереднього голови через сексистські висловлювання, передає Associated Press.

 

 

18 лютого організаційний комітет обрав нового голову. Для цього була сформована нова відбіркова комісія, склад якої був представлений рівно як чоловіками, так і жінками.

Як пише видання, Хашимото не хотіла погоджуватися на цю посаду і була однією з трьох останніх кандидатів, розглянутих відбірковою комісією.

Раніше японські ЗМІ повідомляли, що ймовірним головою стане колишній голова японської футбольної асоціації 84-річний Сабуро Кавабучі.

 

Що відомо про Сейко Хашимото

56-річна Сейко Хашимото - колишня спортсменка, олімпійської медалістки з ковзанярського спорту та міністерка Олімпійських ігор. Вона брала участь в семи Олімпійських іграх: чотирьох зимових і трьох літніх.

Окрім цього Хашимото є членом правлячої Ліберально-демократичної партії прем'єр-міністра Есіхіде суги та працює у верхній палаті парламенту Японії з 1995 року.

Попередній голова організаційного комітету Олімпійських ігор в Токіо Йосіро Морі пішов у відставку через сексистські висловлювання, які спричинили міжнародний скандал.

Скандал в Японії вибухнув через заяву Морі про те, що засідання за участі жінок занадто затягуються, тому що вони "забагато говорять". Міжнародний олімпійський комітет назвав такі висловлювання "абсолютно неприпустимими".